portal informacyjny

3 najważniejsze języki na Świecie, czy trudno się ich nauczyć?

Język chiński

Jeżeli wydaje Ci się, że angielski jest najbardziej znaną mową na świecie, to wiedz, że się mylisz. Ponad 955 milionów ludzi posługuje się nie innym językiem jak Chińskim/Mandaryńskim. Jesteście zaskoczeni? Takiej mowy, która swoją liczebnością użytkowników bije na głowę inne języki, używają nie tylko mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej, ale i Tajwanu, Malezji, Tajlandii, Indonezji, czy też Singapuru.

Czy trudno jest zatem nauczyć się języka chińskiego? Zdania na ten temat są podzielone, jednak wszystko w ostateczności sprowadza się do predyspozycji osoby, która decyduje się poświęcić swój wolny czas na naukę. Dzięki temu, że język polski posiada bogaty wachlarz różnorodnych dźwięków, nasi rodacy w większości przypadków nie mają problemów z wypowiadaniem poszczególnych chińskich głosek. Również początkowo nauka gramatyki wydaje się prosta i przystępna, ponieważ w jej skład nie wchodzą chociażby zagadnienia z zakresu przypadków, różnorodnych odmian, czasów, czy nawet liczby mnogiej. Nie można jednak dać się zmylić. Im bardziej będziemy poszerzać nasze informacje z zakresu chińskiej gramatyki, tym częściej będziemy napotykali na swojej drodze niuanse, które nieraz sprawią nam problem.

Język hiszpański

Ten język znajduje się na drugim miejscu z liczbą ponad 405 milionów ludzi, którzy go używają. Podany wynik, choć znacznie mniejszy niż w przypadku chińskiego, nadal robi wielkie wrażenie. Należy nadmienić, że hiszpański nosi status języka urzędowego, aż w 22 krajach. Skoro jest tak popularny, to czy wystarczy kurs hiszpańskiego?

Panuje bardzo popularna opinia, że język hiszpański jest prosty do nauczenia. Stwierdzenie to nie jest jednak adekwatne do prawdy, która zadziwić może niejedną osobę. Bo o ile wymowa nie sprawia większych problemów dla osób mówiących w naszym ojczystym, polskim języku, o tyle skomplikowana gramatyka może okazać się przeszkodą, przez którą nie każdy, w późniejszych etapach nauki, może i chce przeskoczyć. Prawdziwe schody, podczas nauki hiszpańskiego, zaczynają się w momencie, kiedy trzeba przyswoić sobie skomplikowane czasy gramatyczne i wszelkie odmiany, które są prawdziwym wyzwaniem pamięciowym. Dlatego tak ważna jest systematyczna nauka oraz ciągłe powtarzanie materiału. Niezbędny może okazać się przy takim trybie przyswajania wiedzy kurs hiszpańskiego, gdzie nad naszym rozwojem czuwa wykwalifikowany nauczyciel.

Język angielski

Na ostatnim miejscu, w naszej trzypunktowej skali najważniejszych języków na świecie, znajduje się wyczekiwany przez wszystkich angielski. Liczba osób, które się nim na co dzień posługują, sięga ponad 360 milionów. W ponad kilkudziesięciu krajach jest on przyjęty jako urzędowy, a najbardziej znane kraje, które się nim posługują to: Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Irlandia, ale i też między innymi Zambia, Nigeria, czy też Pakistan. Czy trudno jest się nauczyć angielskiego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zacząć od kwestii edukacji w polskich szkołach, w których to właśnie angielski, już od dobrych kilkunastu lat, wybierany jest jako dodatkowy język. Jest on również używany często w przestrzeni internetowej, przez co młodsze pokolenia nie mają z nim większych problemów. Jedyne co może sprawić trudność to gramatyka, wieloznaczność poszczególnych słów, jak i przeróżne tryby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.