portal informacyjny

Bo każda kobieta powinna móc pozwolić sobie na własną toaletkę

Toaletka to mebel, który w dzisiejszych czasach można uznać za typowo kobiecy. Sama nazwa kojarzy nam się z finezyjnymi kształtami, dużym i okrągłym lustrem, mnóstwem szufladek oraz wygodnym krzesłem, które wizualne współgra z całością. Przedstawiony w tym momencie obraz, tego jakże charakterystycznego mebla, pochodzi aż z XVIII wieku i od tamtego czasu upowszechnia się do dnia dzisiejszego.

Wspomniane powyżej cechy nie są jednak tymi najbardziej pożądanymi w wyglądzie dzisiejszych toaletek, dlaczego? Gdyż nie pasują one do coraz częściej wybieranego stylu nowoczesnego. Kobiety w dzisiejszych czasach, zamiast kupować ten piękny, ale jednocześnie drogi i sporych rozmiarów mebel, decydują się na inne, bardziej przystępne dla nich opcje. Stawia to nowe wyzwania przed osobami, które właśnie wzięły się za projektowanie wnętrz.

Szafka, półka, komoda

Wielu osobom wystarczy zwykły mebel nad/na którym można usytuować lustro, bez którego nie ma mowy o funkcjonalnej toaletce. Jeżeli jeszcze da się przed nim ustawić wygodne siedzenie, wtedy możemy być pewni, że taka toaletka spełni nasze oczekiwania. W internecie zamieszczanych jest mnóstwo zdjęć i inspiracji na temat tego, jak różne kobiety poradziły sobie ze stworzeniem swojego własnego, unikalnego kącika urody, a to wszystko na jakiejś nisko zamontowanej półce, czy też szafce. Okazuje się, że narzucane na nas pewnego rodzaju ograniczenia, oddziaływają bardzo korzystnie na niekiedy utajoną kreatywność.

Tace

Tace to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą w jakiś sposób wyeksponować swoje kosmetyki, czy też biżuterię, a które jednocześnie mają ograniczenia w postaci małej przestrzeń w swoim mieszkaniu. Nie zawsze przecież można pozwolić sobie na wstawienie nowego mebla do pokoju. Taca jest lekka i z łatwością można ją przesuwać i przenosić. Z pewnością ten atut jest bardzo przydatny na małych przestrzeniach, w których często się coś przestawia.

Parapet

To idealne miejsce, w którym nigdy nie będziemy narzekać na niekorzystne dla nas oświetlenie. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, gdyż dostawienie krzesła przed okno nie wiąże się z większymi zmianami w pomieszczeniu. Parapet znajduje się najczęściej na idealnej wysokości dlatego też, kiedy postawimy na niego lusterko, bez problemu możemy się w nim przeglądać, siedząc jednocześnie na krześle. Dużo kobiet postanawia również dostawić przy oknie mały stoliczek, czy też szafeczkę, na której ustawiają kolejne akcesoria.

Składana toaletka w salonie

Jest to opcja dla osób, które dysponują wolną przestrzenią w swoim salonie. Jako że to właśnie w tym pomieszczeniu przyjmuje się gości, nie zawsze chcemy, aby nasze kosmetyki stały na widocznym miejscu. W tym celu powstały składane toaletki, które, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie można zamknąć. Meble tego rodzaju dostępne są w wielu wzorach, bez problemu więc można je dopasować do stylu swojego mieszkania.

Jak widać po przykładach, to tylko i wyłącznie od nas zależy, gdzie i jak zorganizujemy swoją toaletkę. Najlepiej jest to zrobić na etapie, gdzie jeszcze trwa projektowanie wnętrz, gdyż jest to moment, w którym wybieramy również wyposażenie pokoju. Znając powyższe pomysły, możemy podczas wyboru mebli zwrócić uwagę na rzeczy, o których byśmy wcześniej nie pomyślały, na przykład: jak wysoka powinna być komoda w sypialni. Tak pozornie błaha decyzja, mogłaby nam pokrzyżować plany, na urządzenie toaletki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.