portal informacyjny

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Wejście dziecka w nastoletni wiek to wyzwanie wychowawcze dla bardzo wielu rodziców. To również czas, gdy młodzi ludzie stwierdzają, że ich pokoje, na ścianach których widnieją nieraz jeszcze tapety w misie, czy też samochodziki, nie spełniają już ich oczekiwań i nie należy się temu dziwić. Rodzice w tym przypadku stają przed bardzo trudnym zadaniem, a mianowicie: muszą umeblować pokój swojej pociechy tak, aby ten przypadł jej do gustu. Na co zatem w szczególności powinno zwracać się uwagę, podczas urządzania pokoju dla nastolatka?

Wspólna decyzja

Najważniejszy, podczas tworzenia koncepcji na wystrój pokoju nastolatka, jest dialog. Młodzi ludzie mają potrzebę wyrażania swojej osobowości, poglądów oraz stylu, którego jeszcze poszukują. Nie możemy zatem bagatelizować ich zdania, wręcz przeciwnie, powinniśmy się o nie pytać. Pozwoli nam to uniknąć niedopowiedzeń oraz zawodu na widok pomieszczenia, które może nie przypaść do gustu naszemu dziecku.

Atrakcyjny styl nowoczesny

Nastolatkowie to młodzi ludzie, wchodzący powoli w dorosłość. Dlatego też uciekają oni od barw ścian, które kojarzą się im z dzieciństwem. Wśród młodzieży, przyglądając się aktualnym trendom, króluje moda na styl nowoczesny, a najczęściej wybierane kolory to biel oraz odcienie szarości, które przełamywane są zazwyczaj jednym, kolorystycznym akcentem, w postaci chociażby ściany, pomalowanej na odważniejszy kolor. Dobrym i również ciekawym rozwiązaniem są płytki gipsowe ścienne 3d, które dzięki swojej oryginalnej fakturze, wprowadzają ciekawy akcent do pokoju.

Najczęściej wybierane meble przez młodzież, również charakteryzują się nowoczesnym designem. Prostota i wygoda to podstawowe cechy, interesujące dzisiaj młodych ludzi. Ma to również duży wpływ na samo pomieszczenie, w którym przebywają. Jest to zazwyczaj najmniejszy pokój w całym mieszkaniu, do którego urządzenia trzeba podejść z głową. Styl nowoczesny przez to, że stawia na minimalizm, optymalnie powiększy przestrzeń, która od nadmiaru ozdób wyglądałaby jak składzik z mnóstwem niepotrzebnych rzeczy. Dlatego w ramach dekoracji młodzi ludzie coraz częściej decydują się na jakieś plakaty w antyramach, naklejki o dużym formacie, czy też płytki gipsowe ścienne 3d. Dekoracje te nie zajmują powierzchni użytkowej pomieszczenia, jednak bardzo mocno wpływają na jego indywidualny charakter, co przecież jest tak pożądane przez młodzież.

Resztę dodatków, związanych z hobby i pasjami, nasze pociechy powinny wybrać same. Jeżeli ktoś lubi grać na gitarze, to powinien zaaranżować swój kącik muzyczny, jeżeli ktoś lubi malować, to musi mieć przestrzeń przeznaczoną na swoje przybory plastyczne itd. W niektórych kwestiach, jako rodzice, powinniśmy dać wolną rękę naszym dzieciom, które nie mają już dziesięciu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.