portal informacyjny

Kalendarze – ich wady i zalety

W dzisiejszym świecie nie jesteśmy już w stanie obejść się bez swoich kalendarzy. Stały się one naszym nieodłącznym elementem dynamicznej codzienności. To właśnie dzięki nim możemy zaplanować spotkania biznesowe, urlopy, wyjazdy, czy też sprawdzić zanotowaną skrzętnie datę urodzin, imienin, rocznicy itd. W naszej kulturze, która z każdą sekundą się zmienia i gna do przodu, niemożliwe jest już nieposiadanie kalendarza. Bez niego nie jesteśmy już w stanie zapamiętać natłoku zalewających nas informacji. Zatem nie tylko wisi on na naszych ścianach w domu, ale i jest obecny w naszych torbach, telefonach i na biurkach. Niczym nie da się go zastąpić, nawet technologia nie jest w stanie wyprzeć jego papierowej, tradycyjnej wersji. Jaką jednak formę kalendarza najlepiej wybrać? Oto kilka przedstawionych przez nas opcji.

Kalendarz zrywany

Jest to coraz mniej popularna forma kalendarza, na którą decydują się dzisiaj nieliczne osoby. Dlaczego, w przeciwieństwie do jego innych odmian, kalendarz zrywany z każdym kolejnym rokiem traci na popularności? Aby odpowiedzieć na to pytanie wystarczy uzmysłowić sobie, do czego jest nam tak naprawdę potrzebny kalendarz w dzisiejszych czasach. Jest on nam wręcz niezbędny do zaplanowania dynamicznie zmieniającej się przyszłości. Kalendarz zrywany nie daje nam możliwości niczego zanotować, zapisać, a następnie zestawić z innymi dniami. Aby się czegoś dowiedzieć jesteśmy zmuszeni kartkować strony, co jest bardzo czasochłonnym zajęciem, któremu nie chcemy poświęcać naszego cennego czasu. Nic więc dziwnego, że kalendarz zrywany raczej nie powrócić już do lat swojej świetności.

Kalendarze biurkowe

To bardzo popularna forma kalendarzy, która głównie wykorzystywana jest w firmach, biurach, korporacjach itd. Kalendarze biurkowe są małe, praktyczne i zawsze w zasięgu wzroku. Patrząc na nie mamy już zazwyczaj ogląd całego miesiąca, co w szybki sposób umożliwia zaplanowanie czegoś, zwłaszcza że jeden kalendarz biurkowy dedykowany jest zazwyczaj konkretnej osobie, do której należy. Są to zalety, które są bardzo doceniane, jednak koło nich występują również i wady, a wśród nich brak miejsca na notatki. Kalendarza biurkowego nie możemy również ze sobą zabrać i zawsze musi on pozostawać na biurku.

Kalendarze trójdzielne

To jedna z najbardziej popularnych i praktycznych form kalendarzy, która wybierana jest zarówno do mieszkań, jak i do biur. Kalendarze trójdzielne pozwalają jednocześnie przyjrzeć się trzem miesiącom. Są na tyle duże, że można nanosić na nie swoje oznaczenia i zapiski. Dobrze prezentują się w biurach, których są nieodłącznym elementem. Posiadają one również sporą powierzchnię reklamową, która może być wykorzystywana przez różne firmy. Reklama, która nanoszona jest na kalendarze trójdzielne, z pewnością przyciąga sporą uwagę.

Kalendarze plakatowe

Ten typ kalendarzy z pewnością zajmuje największą powierzchnię na ścianie. Kalendarz plakatowy nie przedstawia kilku miesięcy, ale cały rok. Obecna jest na nim dużych rozmiarów grafika, zajmująca często połowę całego plakatu. Bardzo rzadko ten typ kalendarza wybierany jest do mieszkań, decydują się na niego zazwyczaj różnego rodzaju biura. Warto również zaznaczyć, że powierzchnia plakatu jest śliska, przez co trudno jest nanosić na nią jakieś notatki, czy też oznaczenia.

W dzisiejszych czasach bez kalendarza człowiek czuje się jak bez ręki. Staje się on często bezradny, gdyż nie może sprawdzić terminów, niczego zaplanować, bądź też podjąć jakiejś decyzji. Z pewnością niejedna osoba doświadczył czegoś takiego i nie powinno nas to dziwić. Każdego dnia zalewa nas natłok informacji, których nie jesteśmy w stanie spamiętać. To zadanie pozostawiamy naszym kalendarzom, dlatego tak ważne jest, aby spośród wielu wybrać ten jeden, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.